Aktualności

Nowe menu u Fukiera

Nowości w restauracji u Fukiera.

Jesteśmy niezmierni szczęśliwi i dumni, że możemy Państwu zaprezentować nowe, odświeżone i udoskonalone menu.

Nad kulinarnymi nowościami i ulepszonymi recepturami przez ostatnie tygodnie ciężko pracował nasz nowy szef kuchni Patryk Burnicki wraz z całym swoim zespołem.

Do karty wprowadziliśmy dwadzieścia nowych, zachwycających dań, opartych na wyjątkowych kompozycjach i najwyższej jakości składnikach, bazujących na bogatej polskiej tradycji kulinarnej.

Gorąco zapraszamy do poznania tych niepowtarzalnych smaków i aromatów!

Gęsina na Św. Marcina

Gęsina to jeden z ważniejszych fragmentów naszego polskiego dziedzictwa kulinarnego, na polskich stołach pojawiała się już w XVII wieku. 

Gęsina to najszlachetniejsze mięso wśród ptactwa i nasza duma narodowa, gdyż polska gęś hodowlana może poszczycić się najwyższą jakością. Sezon na gęś to właśnie późna jesień, czas kiedy kończy się cykl hodowlany i mięso tych ptaków jest najsmaczniejsze. 

Jak co roku w listopadzie wprowadziliśmy sezonową kartę dań z gęsiną. Dbamy o najwyższej jakości produkty, więc tradycyjnie w kuchni Fukiera pojawi się najlepsza gęś w Polsce, gęś „owsiana” - ze słynnego gospodarstwa w Kołudzie Wielkiej - Gęś Biała Kołudzka.

W naszym gęsinowym menu będzie można znaleźć;

  • pasztet z gęsiny na chutney z ananasa i mango z chrupiącą grzanką
  • inspirowany XIX-wiecznym przepisem krupnik na gęsich żołądkach
  • wyśmienite udko z gęsi confit na sosie z rokitnika z gołąbkiem nadzianym kaszą gryczaną w towarzystwie buraczków zasmażanych

 

Zapraszamy serdecznie!

Continue reading...

Organizacja przyjęć

Restauracja „U Fukiera” to doskonałe miejsce do zorganizowania uroczystych spotkań, rodzinnych świąt, chrzcin, komunii i innych przyjęć okolicznościowych. Do dyspozycji mamy dwie sale główne, winiarnię, patio, ogród oraz salę VIP.

Restauracja U Fukiera zapewnia niezapomnianą oprawę, magiczny wystrój, starannie skomponowane menu oparte na najlepszej jakości produktach pochodzących od polskich dostawców oraz profesjonalną obsługę.

 

Zapraszamy do rezerwacji!

MICHELIN 2019 dla restauracji "U Fukiera"

Miło nam jest poinformować, że restauracja „U Fukiera” w tym roku ponownie otrzymała rekomendację Przewodnika Michelin 2019 Main Cities of Europe i uzyskała dwa komplety sztućców! Cieszymy się niezmiernie z utrzymania tego wyróżnienia w najnowszym wydaniu kulinarnego Czerwonego Przewodnika.